Dywany nowoczesne

Dywany nowoczesne


Niesamowita różnorodność

Dywany nowoczesne to niezwykle bogata i różnorodna grupa dywanów. Mamy wśród nich dywany prostokątne, okrągłe i o nieregularnym kształcie, zróżnicowane pod względem przędzy, kolorów i wysokości runa. Dywany nowoczesne produkowane są z przędz zarówno syntetycznych, jak i naturalnych. Z przędz syntetycznych najpopularniejszy jest akryl i polipropylen, chociaż w produkcji używana jest także wiskoza, poliamid czy mikrofibra. Wśród przędz naturalnych prym wiedzie oczywiście wełna i bawełna 100%, lub z domieszką innego włókna, jednak zdarza się także użyć mniej typowych przędz, takich jak: aloes, bambus czy włókno bananowe. Najbardziej luksusowym włóknem, z którego produkuje się dywany nowoczesne jest jedwab - dywan mający w swoim składzie wyłącznie tę przędzę jest produktem ekskluzywnym i bardzo eleganckim, o dosyć śliskim i mieniącym się runie. Nierzadko jedwab, lub jego syntetyczny odpowiednik wiskoza, występuje w dywanie miejscowo, co podkreśla i uwypukla wzór, i nadaje mu ciekawy charakter.

Gdybyśmy chcieli scharakteryzować dywany nowoczesne jednym słowem, bezsprzecznie byłoby to "róźnorodność". Taki dywan może być jednolity, o gładkim runie - wówczas będzie idealnie nadawał się do wyrafinowanych wnętrz - lub pełen kolorów, o strukturalnej powierzchi i ciekawym, awangardowym wzornictwie - takie modele pasują do pomieszczeń nowoczesnych i niekonwencjonalnych.

Produkty najwyższej jakości

Dzięki starannemu doborowi materiałów, dbałości o szczegóły oraz połączeniu innowacyjnej technologii i tradycyjnego rzemiosła mamy pewność, że dywany największych światowych producentów z Holandii, Belgii i Niemiec są produktami najwyższej jakości, spełniającymi wymagnia wysublimowanych i wymagających klientów. Dywany nowoczesne produkowane są w Chinach, Nepalu, Turcji, Indiach, Polsce. Co ważne, wszystkie pochodzące z Dalekiego Wschodu nie są wykonywane przez dzieci, dzięki czemu są zatwierdzony przez GoodWeave International.

Dywany nowoczesne pasują nie tylko do mieszkań, ale również do apartamentów, hoteli, biur, ponieważ tak jak najlepszy obraz czy rzeźba podkreślają styl wnętrza i nierzadko stają się jego ozdobą.